25LC640AT-I/MNY Memory IC Chip
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
25LC640AT-I/MNY Memory IC Chip
Part Number : 25LC640AT-I/MNY
Manufacturer : Microchip Technology
Description : IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8TDFN
Category : Memory
Family : Memory
Contact Now
25LC640AT-I/MNY Specifications
Part Status Active
Memory Format EEPROM
Memory Type Non-Volatile
Memory Size 64Kb (8K x 8)
Speed 10MHz
Interface SPI Serial
Voltage - Supply 2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)